Yaşam Koçluğu bireyler kişisel hedeflerini belirlemek ve ulaşmak için yardımcı bir uygulamadır. Yaşam koçları hedefleri belirleme ve ulaşma süreci ile bireylere yardımcı olmak için birden fazla yöntem kullanır. Koçluk psikolojik bir hastalık için yapılan bir eylem değildir. Sadece geçmiş olaylar ile başa çıkmak ve şimdiki düşünce ve duyguları ile ilişki kurar ve planlar dahilinde yeni adımlar atmada yardımcı olur. Bu tamamen danışanın isteği dahilinde olur. Koçluk bugüne ve geleceğe odaklanır, hedef belirleme ve ileriye doğru harekete yöneliktir.

Bir Yaşam Koçu sizinle ne yapar?

Hedef belirlemede yardımcı olur,
Eylem planlarıı hazırlamanızda yardımcı olur,
Size özel değerlendirmeler yaparak ihtiyaçlarınızı belirler,
Engelleri aşma ve kararlılık eylemleri planlar,
Kişisel yaşam ve mesleki yaşam arasında sağlıklı bir denge sağlamak için sizinle çalışır,
Geçmişi bırakıp, ileriye bakmanızı sağlar,
İletişim becerilerinizi ve özgüveninizi yeniden kazandırır.

Neden bir koça ihtiyaç var?

“Gerçekten istediğiniz ne” berraklık sağlarsınız.
Odaklanmak ve hareket edebilme beceriniz artar.
Sorumluluk ve güç dengesi sağlanır, ezilmezsiniz.
Hayatınıızda denge oluşturursunuz.
Yaşam amacı ve vizyon oluşturursunuz.
Çıkılmayan problemler ve zor dönemler geçirmede destek olur.
Karar verme ve kariyer belirlemede öncü olur.

Haftalık koçluk seansları aracılığıyla, bir koç size odaklanır ve hayatında sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu belirlemek için sizinle birlikte çalışır. Dinler, yeni görüntüleme noktalara sağlar, dikkat çekmek ve yeni bir bakış açısı sunar güçlü sorular sorarak size farkındalık yaratır.

Kendinizi keşfe çıkmanızda yanınızda olur. Hedeflerinize ulaşmanızda destek verir.

Eğer ” BAŞLAMAK için ” karar verdiyseniz , ben size bir hoşgeldiniz paketi göndereceğim . Bu pakette formlar ve değerlendirme ürün yelpazesi var. Formları doldurmak için zaman harcamanız benim için önemli ve en önemlisi de sizin için ne yapabilirim ve ne istiyorsunuz konusunda bilgi almak.

Birlikte olduğumuz ilk an yaklaşık 2 saat sürer bazen 3 saat. Ben tüm olayları gözden geçirerek karar vermenize yardımcı oluyorum. Telefon ile de destek alabilirsiniz.

Alışkanlıklarınızı ve kalıplarınızı değiştirmek kolay değildir. Davranışlarınız hayatınıza yön vereceğinden kendinizi değiştirmeden yeniliklere imza atamazsınız.

Odaklanın, karar verin ve arayın hayatınız değişsin.